

Wyspy Bałtyku





Opis
Wyspy Bałtyku
15-21 Sierpnia 2021
Gdynia- Gdynia
Letni rejs po Bałtyku. 6 dni słońca, morza i wiatru. W zależności od pogody Zawisza skieruje się na sloneczną wyspę- Bornholm lub na przesiąkniętą historyczną atmosferą Gotlandię.
Uczestnikiem rejsu może być każda osoba pełnoletnia lub która ukończyła 15 lat i posiada opiekuna, który uczestniczy w rejsie.
Cena: 2200 zł
Cena zawiera
- pobyt na jachcie
- szkolenie
- pełne wyżywienie
- ubezpieczenie NNW, KL
- opłaty portowe
- zaopatrzenie statku w paliwo, wodę, oleje
Cena nie zawiera
- dojazdu na miejsce rozpoczęcia/ zakończenia rejsu
- wydatków własnych w portach
Płatność za rejs można zrealizować na dwa sposoby:
· 100% ceny rejsu płatne w przeciągu 7 dni od dokonania rejestracji
lub
· Zaliczka 20 % ceny rejsu płatna w przeciągu 7 dni od dokonania rejestracji
· I rata 40% ceny płatna do 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
· II rata 40% ceny płatna do 30 dni przed rozpoczęciem rejsu
O Rejsie
Rejs rozpoczniemy w Gdyni. W chwili zamustrowania na statek, każdy otrzyma przydział do jednej z czterech wacht, numer, koję, szelki i pas ratunkowy. Od tego momentu będziesz częścią załogi, elementem doskonale naoliwionego systemu, jakim jest żaglowiec.
Rejs zacznie się od szkolenia. Zapoznasz się z rozkładem pomieszczeń, nazwami lin i żagli, zasadami bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, dowiesz się co masz robić w czasie alarmów.
W morzu
Jedziesz na rejs jako załoga żaglowca. Będziesz pełnić wachty nawigacyjne w systemie 4 godzinnym. Na wachcie Twoim zadaniem będzie obserwacja horyzontu, sterowanie statkiem, prowadzenie nasłuchu radiowego, bądź obserwacji radarowej. Po 4 godzinach wachty będziesz mieć 8 godzin wolnego. Czasu dla siebie i dla reszty wachty. Czas niby wolny, ale... bosman na pewno znajdzie Ci jakąś robotę, a jak nie, to oficer chętnie podszkoli Cię w nawigacji, locji, pracy z mapą itp. Zresztą, w morzu nie ma zasięgu GSM i Internetu. Są za to inni ludzie - koledzy z wachty i załogi. Czeka Cię cyfrowa abstynencja. Raz na cztery dni wypadnie Ci całodniowa służba w kambuzie, czyli w statkowej kuchni. Wachta kambuzowa pomaga w przygotowaniu posiłków, podaje je do kubryku, sprząta i zmywa po posiłku. Jeśli masz jakiś talent kulinarny, nasz kuk chętnie pomoże Ci go zrealizować i może zachwycisz czymś załogę?
W porcie
Gdy dopłyniemy do portu, na pewno trzeba będzie przygotować klar portowy, czyli sprawić, by nasz statek dobrze prezentował się w porcie, a potem będzie czas na zwiedzanie i korzystanie z uciech portowych. Wśród portów które mogą się stać celem naszej podróży trzeba wspomnieć o Christanso które jest tak malutkie, że po 20 minutach spaceru będziesz znać każdy zakątek wyspy, więc i uciech nie ma za dużo. Ale mury układane z kamieni pozwalają poczuć surowość tej wyspy i niezwykłą atmosferę odosobnienia jej mieszkańców. W Ronne, na Bornholmie trzeba odwiedzić supermarket na rynku, gdzie można kupić lokalne, bornholmskie produkty spożywcze czy wyroby z ceramiki i szkła. Za to Nexo zachwyci nas motylarnią i lodami o smaku lukrecji (dla bardzo odważnych!). Inną możliwością jest Gotlandia z jej stolicą: Visby. Wielu uważa, że to jeden z najpiękniejszych portów Bałtyku. W typową skandynawską zabudowe wpasowane są tutaj monumentalne ruiny kościołów i bardzo dobrze zachowane mury miejskie- świadectwo bogatej historii wyspy. Tutaj również warto wybrać się na zakupy, żeby zaopatrzeć się w biżuterię z brązu z tradycyjnymi wzorami, włóczki i gażdety z symbolami miasta i wyspy: barankiem i jeżem. Ci którzy wolą odpoczywac na łonie natury, niedaleko od miasta, znajdą malownicze ścieżki po gotlandzkich klifach i ogród botaniczny nad samym brzegiem morza.
Koniec
Do Gdyni wejdziemy 21 sierpnia. Ostatnia noc na równym, ostatnie wspólne szanty i 21 lipca czeka nas ostatnie sprzątanie, zbiórka załogi, rozdanie opinii i... na pewno poczujesz tę chęć powrotu na Zawiszę. :)
Czego sobie i Tobie życzymy.
Widzimy się na rejsie!
Opinie o produkcie (0)
